Menü
Sepet

Hakkımda


Mustafa Yıldız, 06.07.1993 tarihinde Sakarya'da doğdu. Spor hayatına 11 yaşında futbol ile başlayıp, amatör ligde futbol oynadı. 2 yıl süren futbol serüveninden sonra bir arkadaşı sayesinde judo antrenmanlarına katıldı. Bu sporda Mustafa'nın başarılı olabileceğine inanan hocası kısa sürede lisansını çıkarıp aktif olarak judo sporuna başlamasını sağladı. Hızla kendini geliştirmiş ve çok kısa sürede maçlara çıkmaya hazır hale geldi.

2 yıl süren ağır antrenmanlardan sonra Avrupa Şampiyonası'na az bir süre kala yaşadığı bisiklet kazasında omuzundan sakatlandı. Doktoru, Mustafa'ya spordan 2 yıl uzak kalması gerektiğini ve ev egzersizleriyle kendini toparlaması gerektiğinizi söyledi. Fakat 3 ay gibi kısa bir sürede kendisi toparladı. 15 yaşında fitnessa başladı. 3-4 sene bocalama döneminden sonra profesyonel anlamda devam etme kararı aldı.

Aynı zamanda eğitimini Sakarya Üniversitesi Spor Akademisi'nde devam ettirip, kendini geliştirebileceği tüm aktivitelerde yer aldı ve eğitici programlara katıldı. Mustafa vücut geliştirme ve fitnessın yanı sıra tenis, hentbol, yüzme ve profesyonel masörlük gibi branşlarda da kendini geliştirdi ve antrenörlük belgelerini aldı.

Şu an yaşamını İstanbul’da sürdürmekte olup, lisans eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda özel fitness antrenörlüğü yapmaktadır. Birebir özel ders eğitimlerin dışında, internet üzerinden de uzaktan eğitim vererek #TEAMHULK Fitness takımını kurup bu sporda kendini geliştirmek ve faydalanmak isteyen insanlara hedefleri doğrultusunda profesyonel destek vermeye devam etmektedir.

   BAŞARILAR VE ÖDÜLLER

2019 RUSSIA INTERNATIONAL CHAMPIONS SHIP 1.st

2019 WILLIAM BONAC CLASSIC 3.rd

2018 OLYMPIA AMATEUR PORTUGAL 5.th

2018 OLYMPIA AMATEUR SPAİN 2.nd

2017 WBBF EUROPEAN CHAMPIONS SHIP 1.st

2017 NAC WORLD 2.nd

2017 WABBA WORLD 1.st

2016 TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Kişisel Bilgiler

MUSTAFA YILDIZ

YAŞ: 27

BOY: 179-180

KG: 110 115