Menü
Alışveriş Sepetim

Be Green Blog

06 Mar Kafeinin Vücutta Oluşturduğu Etkiler ve Spora Olan Etkileri
seo 0 34
Kafein, dünya genelinde en çok tüketilen uyarıcı maddelerden biridir. Çay, kahve, çikolata ve enerji içecekleri gibi birçok yiyecek ve içecekte doğal olarak bulunur. Kafein, vücutta birçok farklı etkiye sahiptir ve sporcular arasında performans artır..
06 Mar Skolyoz Nedir? Spor ile Tedavi Edilir Mi?
seo 0 24
Skolyoz, omurganın anormal şekilde eğrilmesi sonucu oluşan bir durumdur. Normalde, omurga düzgün bir şekilde yukarıdan aşağıya doğru hizalanır. Ancak skolyoz durumunda, omurga sağa veya sola doğru eğrilebilir. Bu eğrilikler genellikle S veya C şeklin..
06 Mar Spor Yaparak Nasıl Kilo Alınır?
seo 0 26
Spor yaparak kilo almak, özellikle zayıf olan kişiler için oldukça zorlu bir süreçtir. Ancak, doğru bir egzersiz programı ve beslenme düzeni ile kilo alma hedefine ulaşmak mümkündür. Bu makalede, spor yaparak nasıl kilo alınabileceği hakkında detaylı..
05 Mar Hızlı Kilo Vermenin Faydaları ve Zararları Nelerdir?
seo 0 23
Hızlı kilo verme, birçok kişinin arzuladığı ama uzun vadeli sonuçlar yerine kısa vadeli çözümlere yönelmelerine neden olan bir konudur. Fakat, hızlı kilo vermenin yararları ve zararları konusunda bilgi sahibi olmak, sağlıklı bir kilo verme planı oluş..
25 Şub Sporcu Destek Ürünleri Nedir? Ne İşe Yarar?
seo 0 52
Sporcu takviyeleri, sporcuların performansını artırmak, kas kütlesini artırmak, yağ yakımını hızlandırmak ve daha hızlı bir toparlanma sağlamak için kullanılan besin takviyeleridir. Bu takviyeler, sporcuların antrenmanlarını daha etkili hale getirmel..
02 Kas Bel ve Boyun Fıtığının Spor ile Bağlantısı
seo 0 348
Bel ve boyun fıtığı, omurga kemikleri arasındaki disklerin aşırı baskıya maruz kalması sonucu hasar gördüğü bir durumdur. Bu diskler genellikle esnek bir yapıya sahiptir, ancak aşırı baskı nedeniyle daralabilir ve içindeki jelatinimsi bir madde olan ..
16 Ağu VÜCUT GELİŞTİRME SPORUNDA BESLENME
begreen 0 709
 Vücut geliştirme sporunda beslenme diğer spor branşlarından biraz daha zor ve özen gerektirmektedir. Hepimizin de bildiği gibi fitness ve vücut geliştirme sporunda genellikle iki hedef ön plandadır. Kas geliştirip kilo almak ve sağlıklı bir şekilde ..
12 Ağu DERİ SARKMASI VE ÇATLAKLAR
begreen 0 1052
Genellikle kilolarından şikayetçi olan insanların, spora başlayıp düzensiz kilo verdikten sonra ortak bir sorun haline gelen deri sarkması ve çatlaklar. Peki deri sarkması ve çatlaklar neden olur? Ağırlık antrenmanları yapan kişilere, spor yapıp bell..
04 Ağu Jinekomasti Spor İle Geçer Mi?
begreen 0 1479
Jinekomasti, erkeklerde meme dokusunun abartılı büyümesine neden olan bir durumdur. Bu durum, erkeklerde kendine güven eksikliğine ve sosyal anksiyeteye neden olabilir. Jinekomasti, genellikle hormonal değişiklikler veya bazı ilaçların yan etkisi ola..
31 Tem PROGRESSİVE OVERLOAD NEDİR? NASIL UYGULANIR?
begreen 0 1185
Vücut geliştirme ile ilgilenen çoğu kişi daha büyük, güçlü ve gösterişli bir görünüme sahip olmak ister. İyi bir fiziğe sahip olmak için düzenli beslenme bir gerçek. Ancak ağırlık antrenmanlarımızı da belli periyotlar halinde zorlaştırmamız gerekiyor..
27 Tem ARALIKLI ORUÇ (IF) DİYETİ
begreen 0 1166
ARALIKLI ORUÇ (IF) DİYETİ Kilo vermek, sağlıklı bir vücuda sahip olmak için birçok diyet çeşitleri mevcut. Bunlardan bir tanesi aralıklı oruç, Intermittent Fasting (IF) diyetidir. Birçok diyetisyen hızlı kilo vermek ve yağ yakmak için önerdiği (IF) d..
23 Tem Ketojenik Diyet Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?
seo 0 1140
Ketojenik diyet, yüksek yağ, düşük karbonhidrat ve orta düzey protein alımına dayalı bir beslenme planıdır. Bu diyet, vücudun ketozis adı verilen bir duruma girmesini sağlar ve yağ yakımını artırır. Ketozis, vücudun normalde enerji kaynağı olarak kul..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 41 (4 Sayfa)