Menü
Sepet

Be Green Blog

01 Mar TERLEMENİN İNSAN SAĞLIĞINA FAYDALARI VE ANTRENMANDA TERLEME KONUSU
0 362
TERLEMENİN İNSAN SAĞLIĞINA FAYDALARI VE ANTRENMANDA TERLEME KONUSU Terlemek birçoğumuz için kaçınılacak,gizlenecek bir sorun gibi görülse de aslında terlemenin insan sağlığına hatırı sayılır derecede faydası vardır.Tıbbi bir şifa olan terleme konusun..
12 Şub BESLENMEDE MAKRO VE MİKRO BESİNLER
0 455
BESLENMEDE MAKRO VE MİKRO BESİNLER Haydi gelin bugün sizinle şu düğümü bir çözelim! Ne çok duyuyor,ne çok okuyoruz makro değer ifadelerini öyle değil mi? Kimi zaman kafamızda bir mantığa oturtamıyor kimi zaman ''acaba şu mu demek ki...'' gibi tahmi..
04 Şub SMR (SELF MYOFASCIAL RELEASE) NEDİR VE  FOAM ROLLER’IN ÖNEMİ?
Mustafa Yıldız 0 923
SMR (SELF MYOFASCIAL RELEASE) NEDİR VE FOAM ROLLER’IN ÖNEMİ? Öncelikle fasya dediğimiz bağ dokusunun ne olduğunu öğrenelim; her organı,her sinir lifini,insan vücudundaki her kemiği çevreleyen bir kılıf,zar düşünün.Tavuk göğsünün üzerindeki ince zar ..
17 Oca Motivasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Mustafa Yıldız 0 860
Beslenme ve spor ile desteklediğimiz sağlıklı ve zinde yaşam düzeninde en önemli konu: MOTİVASYON.        İnsanoğlunun doğası ve hayatın gerçekleri gereği her günümüz birbirinden farklı olabiliyor; iş, aile, okul, insan ilişkileri, üzerimizdeki soru..
21 Ara GÜN İÇERİSİNDE NE KADAR PROTEİN ALMALIYIM?
admin 0 4178
Spor yapanlar başta olmak üzere birçok insanın kafasında ki netleşmeyen ortak soru;''Ne kadar protein almalıyım?''Kimisinin ne kadar fazla protein alırsam kaslarım o kadar hızlı ve çok büyür diye düşünüp günlük alması gereken protein miktarının çok ü..
16 Ara CHEAT MEAL NEDİR,NE ZAMAN NASIL YAPILIR?
Mustafa Yıldız 0 3303
CHEAT MEAL NEDİR, NE ZAMAN NASIL YAPILIR? Muhtemelen sürekli duyduğumuz, sosyal medyada karşımıza çıkan bir terimdir ''cheat meal''. Peki Türkçe' ye  ''kaçamak öğünü'' olarak çevirdiğimiz bu terim ne anlam ifade ediyor? Cheat meal, süregelen diy..
10 Ara Kendinizi sürekli yorgun hissetmenizin başlıca sebepleri
Mustafa Yıldız 1 3026
KENDİNİZİ SÜREKLİ YORGUN HİSSETMENİZİN BAŞLICA SEBEPLERİ Gün içinde kendinizi yoracak rutininiz dışında bir aktivite yapmadığınızı düşünseniz de bazı günler sanki enerjiniz çekilmiş gibi halsiz hissedebilirsiniz. Her gün yaptığınız antrenmanda san..
05 Ara Süt ve süt ürünlerinin beslenmedeki rolü
Mustafa Yıldız 2 5018
SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİNİN BESLENMEDEKİ ROLÜ Süt ürünleri her yerdeyken, marketlerde raflarda, restoranlarda ve paketli gıdaların içinde iken, onları hayatımızdan çıkarmak zor olabilir. Bizler, sağlıklı kemiklere ve dişlere sahip olup gelişmek için tek ..
27 Kas Kilo alma kilo vermede düşük glisemik indeksli besinlerin önemi!
Mustafa Yıldız 0 2916
GLİSEMİK İNDEKS NEDİR Bir besindeki karbonhidrat miktarının, kanda bulunan glikoz miktarına (kan şekeri) olan etkisinin sayısal değeri olarak özetleyebiliriz. Yani glisemik indeks bir besinin kan şekerini yükseltme kapasitesidir. Karbonhidrat içer..
30 May Cilt Çatlakları
0 1473
Cilt Çatlakları Nedir? Cilt çatlakları nedir? Bu soru özellikle spor yapan birçok kişiyi ilgilendiren bir konu. Cilt çatlağı vücudumuzdaki dermiş tabakasında oluşan küçük ve ince yırtıklara denilmektedir. Kısa bir süreçte fazla kilo vermek veya ..
15 May Kilo almak için, dikkat edilmesi gerekenler!
Mustafa Yıldız 0 905
Günümüzde hep fazla kiloları nasıl vermek için çabalasak da ‘kilo almaya çalışanların’ miktarı küçümsenecek gibi değil üstelik kilo sorunları olan bir bireyin ‘Ne olmuş ki canım! Sen ne istiyorsan ye !’ dediği kadar basit değil bu kilo alma işi. Ç..
23 Nis Plato Dönemi
Mustafa Yıldız 0 1261
Plato Dönemi Coğrafya bilim dalında düzlük anlamına gelen plato terimi sağlık alanında ise kilo verme sürecinde meydana gelen duraklamayı ifade etmektedir. Bir çok insan fazla kilolarından kurtulmak için çeşitli uğraşlara girer. Rejim, diyet gibi ak..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 18 (2 Sayfa)