Menü
Sepet

Be Green Blog

16 Ağu VÜCUT GELİŞTİRME SPORUNDA BESLENME
begreen 0 121
 Vücut geliştirme sporunda beslenme diğer spor branşlarından biraz daha zor ve özen gerektirmektedir. Hepimizin de bildiği gibi fitness ve vücut geliştirme sporunda genellikle iki hedef ön plandadır. Kas geliştirip kilo almak ve sağlıklı bir şekilde ..
12 Ağu DERİ SARKMASI VE ÇATLAKLAR
begreen 0 787
Genellikle kilolarından şikayetçi olan insanların, spora başlayıp düzensiz kilo verdikten sonra ortak bir sorun haline gelen deri sarkması ve çatlaklar. Peki deri sarkması ve çatlaklar neden olur? Ağırlık antrenmanları yapan kişilere, spor yapıp bell..
08 Ağu SPORCU DESTEK ÜRÜNLERİ NEDİR? NE İŞE YARAR?
0 1031
Sporcu destek ürünlerini yani supplementleri hepimiz duymuşuzdur. Çoğumuza spora başladıktan belli bir süre sonra, antrenörlerimizin bize önerdiği supplementler olmuştur. Spor yapmaya uzak olduğumuz için ve yeni başladığımız için sporcu destek ürünle..
04 Ağu JİNEKOMASTİ
begreen 0 1079
Spor ile ilgilenen özellikle vücut geliştirme yapan kişilerin korkusu olan jinekomasti. Peki, nedir bu jinekomasti? Bu yazımızda jinekomasti ile ilgili tüm merak edilen detayları inceleyeceğiz. Be Green okurları olarak gelin hep birlikte tüm detaylar..
31 Tem PROGRESSİVE OVERLOAD NEDİR? NASIL UYGULANIR?
begreen 0 1050
Vücut geliştirme ile ilgilenen çoğu kişi daha büyük, güçlü ve gösterişli bir görünüme sahip olmak ister. İyi bir fiziğe sahip olmak için düzenli beslenme bir gerçek. Ancak ağırlık antrenmanlarımızı da belli periyotlar halinde zorlaştırmamız gerekiyor..
27 Tem ARALIKLI ORUÇ (IF) DİYETİ
begreen 0 1054
ARALIKLI ORUÇ (IF) DİYETİ Kilo vermek, sağlıklı bir vücuda sahip olmak için birçok diyet çeşitleri mevcut. Bunlardan bir tanesi aralıklı oruç, Intermittent Fasting (IF) diyetidir. Birçok diyetisyen hızlı kilo vermek ve yağ yakmak için önerdiği (IF) d..
23 Tem KETOJENİK DİYET
begreen 0 1056
KETOJENİK DİYETSağlıklı bir vücuda sahip olmak, zayıflamak için birçok diyet çeşidini duymuşsunuzdur. Bunlardan bir tanesinde ketojenik diyettir. Peki, nedir bu ketojenik diyet?Bu yazımızda; • Ketojenik diyet nedir?• Ketojenik diyet nasıl yapılır?• K..
19 Tem VÜCUT GELİŞTİRMEDE GENETİĞİN ÖNEMİ
0 1026
Başka spor branşlarında olduğu gibi, vücut geliştirmede genetiğin önemi çok daha büyüktür. Eğer genetiğiniz yaptığınız spor branşına uygun ise her zaman bir adım öndesinizdir. Genellikle spor salonlarında; Genetik önemli değil, sıkı çalışma her zaman..
07 Tem ANTRENMAN ÖNCESİ BESLENME NASIL OLMALI?
begreen 0 1045
Antrenman öncesinde yeterli ve dengeli beslenme, performansı önemli oranda etkiler. Antrenman öncesi besin tüketmek daha fazla enerji kazanmaya ve kas kütlesini korumaya yardımcı olur. Peki, antrenmandan önce yeterli enerji ve protein almazsak kas ka..
31 May PERFORMANS ARTIŞI İÇİN DİNLENME
0 1076
PERFORMANS ARTIŞI İÇİN DİNLENMEAğırlık antrenmanları yapanların en merak ettiği konulardan biri de dinlenme konusudur. Genellikle çok sorulan ve merak edilen sorular; Set arasında ne kadar dinlenmeliyiz? Bugün göğüs çalıştım kaç gün dinlendikten sonr..
28 May BÖLGESEL İNCELME MÜMKÜN MÜ?
0 1045
Fitness yapanların birçoğu bu sorunun cevabını merak etmiştir. Bölgesel incelme var mı? Birçoğumuz spor salonlarında karındaki yağı yakmak için sürekli mekik çeken, basenlerini eritmek için kalça çalışan insanları görmüşüzdür. Peki, bu şekilde çalışa..
25 May KASSAL GELİŞİM İÇİN İZOLE VE BİLEŞİK HAREKETLER
0 1446
KASSAL GELİŞİM İÇİN İZOLE VE BİLEŞİK HAREKETLERKaslarımızı geliştirmek için gittiğimiz spor salonların da uzun yıllardır tartışma konusu olan, izole hareketler mi daha faydalı yoksa bileşik hareketler mi? Bu yazımızda uzun yıllardır tartışma konusu o..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 36 (3 Sayfa)